FINÁLOVÝ TURNAJ NERFLIGY ČR – BRUNTÁL 11.05.2024

V sobotu 11. května 2024 se v Bruntálu uskutečnil další finálový turnaj NERFLIGY České republiky. V letošním roce se do něj zapojilo pouhých šest krajů (což je pro organizátory výzva jak zvýšit úsilí k většímu zapojení více krajů). Finálové zápasy probíhaly již tradičně, pod taktovkou hlavního organizátora NERFLIGY ČR, pana J. Franka. Turnaj byl rozdělen do tří herních kategorii: mini, mladší a starší, kdy herní týmy v kategorii mini hráli v tělocvičně Střediska volného času Bruntál, p.o.  a naopak kategorie mladší a starší hrála ve sportovní hale Bruntál.

V kategorii mini se zúčastnilo 9 herních týmů, v kategorii mladších pak 12 herních týmů a v kategorii starších to bylo 8 herních týmů. Připravit takovýto turnaj není zrovna lehkou záležitostí a je pouze škoda že se opakovaly stejné chyby z minulých ročníků, kdy se organizátoři nepoučili a nereagovali na připomínky účastněných trenérů. O tom co by to opravdu chtělo udělat pro ještě vyšší kvalitu podobných turnajů bude jistě možnost na tradičním školení a poradě organizátorů NERFLIGY měst a krajů ČR (kdy Karviná nabízí společné setkání v říjnu 2024 u nich na středisku).

Na druhou stranu musím pochválit hráče, jejich plné nasazení, kdy ve velké většině hráli hru fair play (kdy sami přiznávali své zásahy dříve než rozhodl rozhodčí). Přestože se rozhodčí snažili odpískat každý zásah a každou trefu, né vždy se to povedlo (vzhledem že rozhodčí byli pouze 4, místo 7 jak je uvedeno smysluplně v propozicích NERFLIGY), a pak zbytečně vznikaly nepříjemné situace mezi rozhodčími, hráči a trenéry.

Mini kategorie ukončila svou soutěž v 12:40 hodin, starší kategorie ukončila svou soutěž v 12:15 hodin a tak zbylo volné hřiště pro hru mladší kategorie, kdy tato kategorie tak mohla hrát na dvou hřištích vedle sebe současně. Bohužel některé herní týmy z mladší kategorie toto odmítly a je chybou organizátora že toto akceptoval (organizátor určuje kde se bude hrát v souladu s propozicemi NERFLIGY ČR).  Zbytečně tak museli mini a starší kategorie čekat na dohrávku mladší kategorie skoro 2,5 hodiny (a zcela zbytečně).

V každém případě to byl po stránce hry pěkný turnaj, děti daly do svých výkonů maximum a byla vidět vyšší úroveň jejich přípravy, jejich trenéry. Padlo spoustu tref než v minulých letech a hrálo se více takticky než spontálně oproti minulým létům. Organizátoři až na drobné opakované chyby, připravili vcelku pěkný turnaj a náš pocit trenérů je vždy méně něž radost dětí ze hry a svých dosažených výsledků. A jak tedy dopadly herní týmy v jednotlivých kategoriích (vkládám výsledky, tak jak jsem je obdržel od hlavního organizátora turnaje):

MINI KATEGORIE:

 1. místo: FBI – Karviná
 2. místo: Kopřivnice
 3. místo: TITÁNI – Karviná
 4. místo: Veselí na Moravě

nejlepší střelec: Moravčinský Alexander (Karviná)

MLADŠÍ KATEGORIE:

 1. místo: Praha 2
 2. místo: Ostrava
 3. místo: Nový Jičín
 4. místo: Mladá Boleslav

nejlepší střelec: Chalupa Antonín (Kopřivnice)

STARŠÍ KATEGORIE:

 1. místo: Opava
 2. místo: Kopřivnice
 3. místo: Karviná
 4. místo: Milovice

nejlepší střelec: Medviď Michal (Karviná)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

74 + = 84