Krajské kolo Nerfligy ČR – Moravskoslezsko

Dne 15. ledna se v Bruntále uskutečnil krajský postupový turnaj v nerflize pro Moravskoslezský kraj. V Moravskoslezském kraji se nerfliga těší velké oblibě a má zde zastoupení mnoho klubů s dlouholetou tradicí. Do krajského finále se probojovalo celkem 18 mužstev ve dvou kategoriích z šesti kvalifikačních měst. Celkem 6 mužstev sehrálo mistrovské zápasy v kategorii starší žáci a zbylých 12 mužstev se kvalifikovalo v kategorii mladší žáci. Jedno družstvo však nepřijelo, a tudíž v kategorii mladších žáků změřilo své síly jen 11 mužstev.

Nejvíce početnou výpravu přivezla Kopřivnice a to hned 4 družstva. Karviná, Nový Jičín, Ostrava přivezli družstva 3 a nejméně početnou výpravu přivezla Opava a domácí Bruntál. O tom, že kvantita neznamená kvalitu se mohli přesvědčit borci ve starší kategorii, kde 1. místo uhráli kluci z Opavy a zajistili si tak postup do dubnového celostátního finále. Z druhého místa se taktéž kvalifikoval karvinský tým HUMI. Poslední volný lístek směr ostravské finále si s sebou odnesla Jelita z Ostravy.

V mladší kategorii to bylo o něco složitější vzhledem k počtu účastníků. Avšak první místo jako tradičně obsadila zkušená Karviná, následovaná Ostravskými borci, které vedl již velezkušený trenér Adam Zaduban. Třetí místo se podařilo uhájit Kopřivnici. Kopřivnice tak nezůstane ani pro tentokrát bez finálové účasti. Což řadí trenéry Dana Brchela a Zdenka Urička mezi nejúspěšnější trenéry nerfligy, alespoň co se finálových účastí týče. V kuloárech se hovoří o tom, že by mohli letos již proniknout do síně slávy nerf ČR. No uvidíme, předávání hlavních cen proběhne tento prosinec.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 44 = 50