MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – MĚSTSKÉ KOLO KARVINÁ – ZPRÁVA

V sobotu 14.října.2023 se na Středisku volného času Juventus. Karviná p.o., uskutečnilo městské postupové kolo NERFLIGY ČR v kategorii MINI (tedy dětí od 6 – 9 let). Pořadatelem byl sportovně zájmový kroužek NERF X TEAM, Karviná, který je již několik let držitelem titulu Mistr NERFLIGY České republiky  a držitel i titulu Mistři Moravskoslezského kraje (každý rok s různou obměnou v jednotlivých kategoriích).

Tato postupová soutěž proběhla ve velkém sále daného střediska a zúčastnilo se jej, 6 herních družstev v rámci daného kroužku. Hrálo se formou každé herní družstvo s každým, kdy do vyšší postupové krajské soutěže nakonec postoupili dvě herní družstva která obsadili 1. a 2. místo. První místo obsadilo herní družstvo FBI ( Szkorupa Damián, Koribanič Martin, Kopel Michael), druhé místo pak obsadilo herní družstvo TITÁNI (Kiraly Viktor, Heczko Štěpán a v zastoupení Szkorupa Damián).

Nejlitější boje proběhly právě ve finále mezi těmito dvěma favority FBI a TITÁNY, kdy nakonec zvítězilo herní družstvo FBI. Kromě třech původních členů kroužku z minulé sezóny, šlo o nováčky kteří bojovali ve svých družstvech s plným nasazením a nic nedali soupeři zadarmo. A tak to má být.

V závěru jsme vyhodnotili i nejlepšího střelce turnaje. Povedlo se dvěma našim borcům získat stejný počet tref a tak si museli  David Tomáš a Szkorupa Damián dát mezi sebou rozstřel v kterém zvítězil Szkorupa Damián a stal se nejlepším střelcem turnaje 2023.

Tato postupová soutěž by se nemohla uskutečnit bez potřebného zázemní ze strany SVČ Juventus, Karviná p.o., podpory rodičů samotných zúčastněných dětí, trenérů a instruktorů i přátel kroužku. Ale hlavně zúčastněných dětí. Nesmím zapomenout na super sběrače nábojů v průběhu turnaje, což obstarala : Pryszczová Joanna.

Teď tedy uvidíme jak dopadneme ve vyšší postupové krajské soutěži NERFLIGY ČR v lednu 2024 v Bruntále. Věřím že nás opět děti překvapí a všichni ostatní nám budou držet palce.

 

POŘADÍ HERNÍCH DRUŽSTEV.

 

1. FBI:  Szkorupa Damián, Koribanič Martin, Kopel Michael

2.TITÁNI: Kiraly Viktor, Heczko Štěpán

3. HEKŘI: Kuryla Mathyas, Červenka Ondřej, Fryz Mikuláš

4. ŠTÍSTKA: Sasýn Tomáš, Prysz Marek, Byrtus Jan, Průdek Tomáš

5. DÉMONI: David Tomáš, Křistek Eliáš, Kimličky Dominik, Lorenčík Jakub

6. SNIPEŘI: Vrba Arnošt, Durčák Tomáš, Urban Alexandr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 61 = 64