MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – I. KOLO MORAVSKOSLEZSKÉ NERFLIGY 2024 – KARVINÁ 28.01.2024

V neděli 28. ledna 2024 se v rámci Střediska volného času Juventus Karviná, p.o., a sportovně zájmového kroužku uskutečnilo na ZŠ a MŠ Družba I. kolo Moravskoslezské NERFLIGY 2024. Jde o soutěž tříčlenných herních týmů, kteří proti sobě dle přesně určených pravidel soutěží s blastrem NERF na pěnové náboje. Úkolem týmu je, se probojovat přes obranu protihráče aniž by hráč byl zasažen a dát trefu do terče protihráčů, a to v limitu třech minut. Vyhrává tým s větším počtem vstřelených branek. Hraje se na tři kategorie: mini 6 – 9 let, mladší 10 – 12 let a starší 13 – 15 let.

Tato divizní soutěž Moravskoslezské NERFLIGY, se koná již jako 4. ročník za účasti týmů z celého kraje. V tomto I. kole MSKN se zúčastnila Karviná (6 týmů), Ostrava (5 týmů), Kopřivnice (6 týmů) a Nový Jičín (1 tým). Hráli jsme na dvě tělocvičny v celkovém čase 190 minut, kdy jsme odehráli 40 zápasů.

https://www.rajce.idnes.cz/nerfxteam/album/44-i-kolo-mskn-karvina-28-01-2024

CO JE TO MORAVSKOSLEZSKÁ NERFLIGA?

Moravskoslezská NERFLIGY je nižší nepostupová soutěž, která se koná v několika kolech v daném roce, na základě pevně stanovených pravidel a je určena pouze pro včas přihlášené organizace a kroužky v rámci Moravskoslezského kraje.

CO JE SMYSLEM MORAVSKOSLEZSKÉ NERFLIGY?

Jsou v kroužku vždy děti které nemají ihned ze začátku mnoho šancí se ve vyšší NERFLIZE ČR probojovat až do finálových kol, a tudíž nepoznají atmosféru turnajů proti jiným organizacím a střediskům. Proto jsme před lety přišly s touto formou nižší soutěže, kdy chceme zapojit předně všechny Ty děti které se v dané sezóně nedostali do vyšší soutěže. Chceme aby se mohli všechny  děti kroužku zapojit do této hry a pochopili že jako tým vždy přinášejí body své organizaci v soutěži které se zúčastní, tedy že každý hráč je důležitý.

JAK SE MORAVSKOSLEZSKÁ NERFLIGA VYHODNOCUJE?

Každé kolo pořádá jiná zúčastněná organizace, kdy každé kolo se vyhodnocuje v každé kategorii zvlášť. Vyhodnocuje se formou přidělením bodů, dané zúčastněné organizaci v každé kategorii, na základě umístění jednotlivých nasazených herních týmů touto organizací. Kdy je pevně stanoven výpočtový koeficient výhry a umístění. Součet bodů za všechny kola a kategorie, kterých se daná organizace zúčastnila, se na konci sezóny sečtou. V každé kategorii se vyhodnotí na základě tohoto nejvyššího součtu, umístění zúčastněných organizací, kdy organizace s nejvyšším bodovým ohodnocení se stane Mistr Moravskoslezské NERFLIGY pro danou sezónu a obdrží putovní pohár.

JAK SE SESTAVUJÍ HERNÍ TÝMY DO TÉTO LIGY.

Herní tříčlenné týmy sestavuje vždy kolektiv trenérů dané organizace. Tyto herní týmy mohou být v každém kole této Moravskoslezské NERFLIZE různě obměňované, aby se děti naučili hrát variabilně s kterýmkoliv členem naší organizace. Účast nominovaných hráčů na všech kolech, není povinnost, ale podle pravidel kroužku by se měli během roku zůčastnit alespoň jednoho turnaje. V opačném případě nemá smysl jejich další činnost v kroužku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

58 − = 49