Oblastní kolo Moravskoslezského kraje je za námi!

Z pátku 1.12. na sobotu 2.12.2017 se v Bruntále uskutečnilo druhé krajské kolo NERFLigy ČR. Tohoto turnaje se celkem zúčastnilo 10 týmů v mladší kategorii do 13 ti let a 3 týmy v kategorii od 13 ti let celkem ze 4 okresů Moravskoslezského kraje (Bruntál, Karviná, Kopřivnice a Frýdek-Místek). Původně se měli zúčastnit i týmy z okresu Ostrava, ale ty bohužel nakonec nepřijely.

V pátek večer se sjely do Bruntálu týmy z Karviné a Kopřivnice. Ani jeden tým nelenil a společně zahájily klání v nedaleké tělocvičně pod taktovkou výborného organizátora Honzy Franka a jeho týmu. Ještě ten den jsme do 22:00 hodiny stačili odehrát 8 turnajů. Druhý den pak přijeli i týmy z Frýdku – Místku, a tak jsme to mohli rozjet akci naplno.

 

Mladší kategorie do 13 ti let. V mladší kategorii do 13 ti let bylo tedy celkem 10 týmů v početním zastoupení 4 týmy z Kopřivnice a po 2 týmech z Bruntálu, Karviné a Frýdku – Místku. Hrálo se systémem rozdělení do dvou skupin. V každé skupině hrál každý s každým a z obou skupin postoupily dva nejlepší týmy do finále. Ve finále bojovaly týmy, které se umístili ve své skupině na prvních místech o první a druhé místo a týmy které se umístili jako druzí ve skupině o třetí a čtvrté místo.

Do finále se nakonec probojovaly dva týmy z Karviné (Retardi a Rebelové) a dva týmy z Kopřivnice (Kokosi a Žížaly). V posledním zápase před finálem se podařilo týmu Kopřivnice vyřadit úřadující mistry republiky NERFLigy a neumožnit jim tak se opět zúčastnit republikového kola NERFLigy a případně obhájit svůj získaný titul. Ale i o tom je hra.

 

Starší kategorie od 13 ti let. Ve starší kategorii se sešly pouze tři týmy z Bruntálu, Karviné a Frýdku – Místku (vždy po jednom) neboť v některých okresech se nepodařilo dát dohromady dostatečný počet týmů pro základní místní kola. Ostrava nepřijela a tak byl turnaj ochuzen o jeden starší tým. Přesto však bylo klání tvrdé a hráči hráli s plným nasazením. Zvláště pak, když postaveným týmem z Bruntálu byl tým Panterů, kteří v minulém roce za mladší kategorii získali titul vicemistři republiky.

Hrálo se systémem každý tým s každým. Jak už bylo řečeno, bojovalo se urputně, i když vše zastínila zpráva že v tomto roce se možná neuskuteční v republikovém kole zápas starších týmů. Šlo tady však i o chuť dosáhnout co nejlepšího výsledku, zvláště pak, když proti zkušeným Panterům z Bruntálu stály zcela nováčkovské týmy.

Nakonec se podařilo Panterům dokázat, že v mladší kategorii získali titul vicemistra republiky zcela oprávněně a s přehledem zvítězili a stali se tak zatím „teoreticky“ postupujícími do republikového kola. Na druhém místě skončil tým Střelců z Karviné a na třetím tým z Frýdku – Místku.

Tímto chceme poděkovat za výbornou organizační přípravu a poskytnutí zázemí SVČ Bruntál, bojovou ale kamarádskou atmosféru turnaje a zvláště pak našim malým dětským hráčům kteří vždy hráli s plným nasazením a do posledního dechu a to přesto že se třeba nedařilo – tak to nevzdávali. Děkujeme i jejich rodičům že nám umožnili všechny týmy na tento turnaj opravdu dostat. A teď hurá do republiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

− 2 = 5