PŘÁTELSKÝ ZÁPAS – ČESKÝ TĚŠÍN / KARVINÁ

V sobotu 25.11.2023 dopoledne,  se naši členové sportovně zájmového kroužku NERF X TEAM – Karviná, zúčastnili přátelského zápasu. Tento již tradičně probíhá dvakrát ročně, mezi Střediskem volného času Amos, Český Těšín a Střediskem volného času Juventus, Karviná.

Přátelský zápas proběhl v tělocvičně SVČ Amos, Český Těšín. Za Karvinou se zúčastnili v každé ze tří kategorii dva herní týmy. V starší kategorii máme problém, tak jako mnoho středisek, organizací a kroužků, kdy v určitém věku děti odcházejí a ztrácejí zájem o tuto hru (i díky kamarádům a spolužákům, kteří se jim smějí že si hrají s NERFkou. Přitom naši kluci jsou již po několikáté ve své kategorii mistry republiky a tím něco dokázali narozdíl od daných kamarádů a spolužáků.).

Za Český Těšín byly v kategorii MINI pouze nasazen jeden herní tým a v ostatních dvou kategorii po dvou herních týmech. Hrálo se systémem každý s každým herním týmem v dané kategorii.

 

Český Těšín nasadil v jednotlivých kategoriích tyto herní týmy:

MINI:

Jedničky

 

MLADŠÍ:

Lvy a Aligátory

 

STARŠÍ:

Berany a Gladiátory

 

Karviná nasadila do hry v jednotlivých kategoriích tyto herní týmy:

 MINI:

FBI – Szkorupa Damián, Koribanič Martin, Sasyn Tomáš, Durčák Tomáš

TITÁNI – Heczko Štěpán, Kiraly Viktor, Betlach Martin, David Tomáš

 

MLADŠÍ:

URNA –  Kotula Vojtěch (A), Moravčinský Alexander, Beloš Vojtěch
ZÁSAH – Fikáček Petr, Palát Matyas, Golkovský Samuel

STARŠÍ:

HUMI II – Klopec Václav, Medviď Michal, Gábor Tomáš, Sznapka Jakub
ČINČILY – Krajčovič Filip, Sznapka Jan, Horváthová Kateřina, Kotula Vojtěch „B“

 

V mini kategorii jsme ve většině nasadili hráče, kteří se teprve oťukávají a nemají dosud žádnou zkušenost se soutěžemi a taktikami jiných středisek a organizací. Naše nasazené herní týmy v kategorii mini, nás pěkně překvapili a hlavní boj o první a druhé místo nakonec proběhl mezi těmito nasazenými karvinskými herními týmy.

V mladší kategorii jsme zkombinovali jak naše zkušené hráče, tak i benjamínky a dali tak všem příležitost získat nějakou bojovou zkušenost a vyzkoušet si nové taktiky. Naše herní týmy v této kategorii mladších nezklamali a dovezli první a třetí místo, kdy o druhé místo přišli pouze díky menšímu skóre (tedy nastřílely méně gólů než soupeři z Českého Těšína).

V kategorii starších jsme nasadili náš jediný zkušený herní tým starších a druhý herní tým starších, jsme složili z mladších hráčů. Naši současní držitelé titulu mistři České republiky jednoznačně s převahou zvítězily a naši postaršení mladší hráči, se umístili na třetím místě. Třetí místo získali opět jako mladší – starší, díky horšímu skóre, kdy nastřílely méně gólů než soupeři z Českého Těšína. Ale důležité je že nepřijeli z prázdnou a dovezli třetí místo.

Sobotní dopoledne se nám tedy vydařilo a z devíti hodnocených míst poháry, jsme získali šest pohárů (tři zlaté, jeden stříbrný a dva bronzové). I když může někdo namítnout že šlo o přátelský zápas, tak i ten se počítá. Hraje se vždy s plným nasazením, podle propozic NERFLIGY ČR a hry fair play.

Chci poděkovat hlavně našemu neúnavnému fandovi a příteli našeho kroužku a našich dětí Honzovi Gáborovi, který nás již druhým rokem doprovází na našich soutěžích, pomáhá trénovat naše kluky a hecuje je k lepším výkonům. Nebojí se vzít píšťalku do ruky a odpískat nejeden turnaj a zápas. Takových lidí je třeba si opravdu vážit a jsme rádi že je mezi námi.

Samozřejmě že bez podpory rodičů dětí, dobrovolných trenérů a instruktorů by to nešlo, ale hlavně by to nešlo bez našich nadšených dětí, kteří vždy bojují jako lvy a i když to někdy nevyjde – nevzdávají to. A jak tedy vše dopadlo?

 

Kategorie MINI:

  1. místo: FBI (Karviná)
  2. místo: TITÁNI (Karviná)
  3. místo: JEDNIČKY (Český Těšín)

 

Kategorie MLADŠÍ:

  1. místo: ZÁSAH (Karviná)
  2. místo: ALIGÁTOŘI (Český Těšín)
  3. místo: URNA (Karviná)
  4. místo: LVI (Český Těšín)

 

Kategorie STARŠÍ:

1.místo: HUMI II (Karviná)

  1. místo: BERANI (Český Těšín)
  2. místo: ČINČILY (Karviná)
  3. místo: GLADIÁTOŘI (Český Těšín)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 45 = 48