Strategie, napětí, týmová hra aneb finále je za námi!

„Podejte si ruce. Připravit. Nabité blastery vzhůru. Hra!“ Tyto pokyny zazněly v sobotu 18.2. ve sportovní hale v Ivančicích nesčetněkrát. Probíhalo tu totiž finále nové sportovní ligy – NERFLigy. Dorazilo celkem 15 týmů. Dvanáct se utkalo v rámci mladší kategorie a zbylé tři pak v té starší, kde si zahrál každý tým s každým, na prvním místě se po těchto turnajích umístil tým z Královehradeckého kraje.

U mladší kategorie už to tak jednoduché nebylo. Nejdříve byli všichni rozdělení do tří základních skupin po čtyřech týmech, ve kterých se utkal též každý s každým. Nejlepší tým z každé skupiny, plus jeden tým z druhého místa s nejlepším počtem bodů, postoupil do semifinále. Z prvního místa to byl Kopřivnický tým, který dosáhl skóre 19-ti bodů, z druhého družstvo z Bruntálu s 13-ti body, ze třetího tým ze Středočeského kraje a ze čtvrtého Pražské družstvo.

Rozhodčí se znovu připravili na svá místa a semifinále mohlo začít. Nakonec, po dlouhém boji v plném nasazení, bylo rozhodnuto – do finále o 1.a 2. místo postoupil Bruntál a Kopřivnice a takový zápas jsme za celý den nezažili. Týmy první poločas spíše vyčkávaly, nikdo se nechtěl pouštět do rizika a skóre prozatím zůstalo 0:0. V druhém poločase Bruntál zaútočil a získal tak první, velmi důležitý bod. Hned vzápětí se jim pak podařilo skórovat ještě jednou a vedli tak nad Kopřivnicí 2:0. Zbývala 1 minuta a 30 vteřin do konce, když se Kopřivnice rozhodla, že tohle si nenechá jen tak líbit. Hráči pozvedli zbraně, vyřadili přesnými ranami protihráče z pole a dorovnali na 2:2. Bruntál pak útok oplatil, ale s posledními vteřinami zápasu, se skóre opět vyrovnalo a na konci obou poločasů to bylo neuvěřitelných 4:4. Nezbývalo tedy nic jiného, než se pustit do rozstřelů.

Každý ze tří hráčů obou týmu dostal jednu ránu. Tým z Kopřivnice začínal a za plné podpory všech fanoušků, kteří se srotili kolem terče, zasáhl 2 rány ze tří. To samé ale pak dokázal i Bruntál, a tak se střílelo dál. Fanoušci jásali a tleskali. Kopřivnice znovu nastoupila. Tentokrát ale trefila jen 1 ránu ze tří a všichni si mysleli, že je dohráno. Jenomže ani Bruntálu se tolik nezadařilo a znovu jsme tu měli patovou situaci. Začal třetí rozstřel. Kopřivnice: 2 zásahy ze tří. Bruntál: první rána – zásah. Druhá rána – vedle. Napětí stoupalo. Všichni zaměřili pozornost na posledního hráče týmu. Tyčka! A tým z Kopřivnice začal skákat a jásat! Kopřivnice se stala prvním mistrem NERFLigy.

Teď už zbývalo jen předat medaile, poháry a diplomy. Všechny týmy si odvezly hodnotné ceny a nikdo neodjížděl s prázdnou. Ptáte se, jak to všechno vypadalo? Tak koukněte na výsledkovou listinu a galerii – ta úžasná atmosféra sportovní duch z ní přímo dýchá 🙂

Výsledková listina – umístění nejlepších krajů mladší kategorie

  1. Kopřivnice (Moravskoslezský kraj)
  2. Bruntál (Moravskoslezský kraj)
  3. Praha
  4. Středočeský kraj

 

Všem ještě jednou gratulujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 86 = 90